Zbrosza Duża 39a, 05-604 Jasieniec +48 696 942 177 info@mirabelkowezacisze.pl

O nas - Agroturystyka Mirabelkowe zacisze

O nas –  „Mirabelkowe Zacisze”

Mirabelkowe Zacisze położone jest w miejscowości Zbrosza Duża, która kiedyś była Wsią szlachecką, dawniej Zbroszą Wielką. Znajdujemy się na Nizinie Mazowieckiej. W niedalekiej odległości od Grójca, Warki czy Białobrzeg. Gospodarstwo nasze położone jest pośród sadów owocowych, gdzie rosną i dojrzewają również nasze wspaniałe Mirabelki. Śliwka trochę zapomniana, ale jej słodkawo-kwaśnym smakiem możemy się delektować w wypiekach, sokach, kompotach czy też w towarzystwie przeróżnych mięs.

Oferujemy państwu odpoczynek w całorocznych chatach krytych strzechą oraz pokojach gościnnych. Nasze domki są ogrzewane, klimatyzowane, z wspólną otwartą przestrzenią. Każdy z nich urządzony jest wyjątkowym klimacie, ale wszystkie posiadają aneks kuchenny, łazienkę z prysznicem, mały salon z kanapa rozkładaną oraz antresolę na której umieszczone są dwa duże łóżka. Chaty usytuowane w ogrodzie rekreacyjnym, nieopodal stawu, zaś pokoje położone są w innej części naszego obiektu, od strony sadu owocowego. Pokoje posiadają łazienkę z prysznicem, aneks kuchenny i pojedyncze łóżka. Dla firm i nie tylko oferujemy organizację spotkań integracyjnych, warsztatów szkoleniowych, imprez okolicznościowych.
W ogrodzie pełnym niespodzianek skorzystają państwo z jacuzzi pod chmurką, basenu dla najmłodszych, sauny suchej, relaksu w domku do apiterapii. Towarzystwa dotrzymają państwu nasi podopieczni, a mianowicie pawie, bażanty, kaczki, kurki i króliki. Osobom bardziej aktywnym polecamy wycieczki rowerowe i piesze. Amatorzy wędkowania skorzystają z naszego zarybionego stawu. Z uwagi na nasze zwierzęta i ptactwo nie akceptujemy pobytu obcych pupili, w tym kotków i piesków. Doba hotelowa zaczyna się o 15tej, a kończy o 11tej.

Chciałabym  zapoznać państwa z ‘’kawałkiem’’ historii naszej miejscowości.

1978-1982

Komitet Samoobrony Chłopskiej Ziemi Grójeckiej, powołany 9 IX 1978 w Zbroszy Dużej przez 22 osoby z 13 wsi należących do miejscowej parafii (m.in. Jerzego Górskiego, Mirosława Macierzyńskiego, Zdzisława Ostatka, Jerzego Skrzeczyńskiego, Krystynę Tomalę i Henryka Wojdaka).Do 1974 rolnicy z parafii w Zbroszy Dużej pod przewodnictwem ks. Czesława Sadłowskiego z sukcesem walczyli o budowę kościoła, co zintegrowało lokalną społeczność. W V 1977 349 rolników i ks. Cz. Sadłowski wysłali apel do Rady Państwa o uwolnienie uczestników wydarzeń Czerwca ’76 oraz członków i współpracowników KOR.  KSChZG był w najaktywniejszą spośród działających w tym okresie struktur chłopskich. W rezolucji z 10 IX 1978 żądano zmiany ustawy emerytalnej i zapowiedziano odmowę płacenia składek emerytalnych wg obowiązujących wówczas zasad; zadeklarowano wsparcie dla osób represjonowanych przez władze. Pod rezolucją podpisało się 188 osób. KSChZG, przy wsparciu ks. Cz. Sadłowskiego, podjął skuteczne działania na rzecz poprawy warunków życia miejscowej społeczności: doprowadził do powstania nowego sklepu i budowy drogi, walczył z nieprawidłowościami w punktach skupu płodów rolnych i kółkach rolniczych, w V 1979 zorganizował protest w formie wyrzucenia jabłek na drogi. 12 XI 1978 KSChZG wydał Apel do działaczy ludowych w kraju i poza krajem o wsparcie „chłopskiego ruchu samoobrony”. Od III 1979 w Zbroszy Dużej organizowano wykłady Uniwersytetu Ludowego, działała także biblioteka dla rolników. 18 VIII 1980, w geście solidarności ze strajkującymi na Wybrzeżu, rolnicy z okolic Zbroszy Dużej podjęli lokalną akcję protestacyjną I wstrzymali dostawy mleka i płodów rolnych do punktów skupu; zebrali również i przekazali do Gdańska pieniądze dla strajkujących. IX 1978 – I 1979 KSChZG wydawał pismo „Niezależny Ruch Chłopski”  (ukazały się 4 nr.); X 1978 – I 1980 „Biuletyn Informacyjny” (wydano 18 nr.; w stopce redakcyjnej: Hanna Górska i Marian Piotrowski); ks. Cz. Sadłowski redagował i drukował oba pisma oraz komunikaty KSChZG, udostępniał również na spotkania pomieszczenie w podziemiach kościoła. 21 IX 1980 w Warszawie przedstawiciele KSChZG i in. struktur niezależnego ruchu chłopskiego oraz niezorganizowanych środowisk rolniczych powołali Komitet Założycielski NSZZ Rolników (następnie NSZZR „Solidarność Wiejska”).
W dniu 9.09.2018 w Zbroszy Dużej uczczono 40 rocznicę powstania Komitetu Samoobrony Chłopskiej Ziemi Grójeckiej.
źródło: Encyklopedia Solidarności

Zapraszam Beata 

Zapraszamy do kontaktu!

Odpowiemy na wszystkie pytania.